Великий тлумачний словник (ВТС) сучасної української мови

ПАРАМЕТР

-а, ч. 1》 Величина, що входить у математичну формулу і зберігає своє постійне значення лише за цих умов.
2》 спец. Величина, властива якому-небудь предмету, пристрою, явищу.
Ергономічний параметр — кількісна характеристика технічних особливостей системи "людина - машина", що зумовлює ергономічні показники її якості.
Зведений параметр стану газу — відношення значення параметра термодинамічної рівноважної системи до його значення в критичному стані.
Основний параметр виробу — вихідний параметр виробу, відхилення значення якого за встановлені межі означає відмову виробу.
3》 спец. Змінна величина, від якої залежить значення іншої змінної величини.
4》 У системах обробки інформації – змінна, яка задана постійною величиною для конкретного випадку та яку можна змінити для іншого випадку.
5》 У програмуванні: а) інформація, яка надається програмі, пристрою, функції або процедурі; б) додаткова частина команди, що показує, звідки повинні братися дані.
Вихідний параметр — параметр, що є результатом якої-небудь операції.
Вхідний параметр — формальний параметр підпрограми, значення якого передається їй з програми, що її викликає.
Фактичний параметр — мовний об'єкт, що вказується у виклику процедури і пов'язується з відповідним формальним параметром для використання під час виконання цієї процедури.
Формальний параметр — мовний об'єкт, ідентифікатор якого описується разом із входом до процедури і служить для зв'язку з відповідним фактичним параметром.
6》 перен. Критерій, показник, ознака, відносно якого (якої) здійснюється оцінювання, за яким характеризують що-небудь. Параметри економіки. Параметри управління.

Смотреть другие описания